V preteklih mesecih, natančneje med oktobrom in novembrom, smo sodelovali z Andragoškim zavodom Maribor in za udeležence njihovega programa PUM-O+ izvajali preventivne delavnice. Cikel petih delavnic se je pričel 10. oktobra in se zaključil 5. decembra, pokrivali pa smo različne teme s področja duševnega zdravja in medosebnih odnosov ter spletne varnosti. 

Prvo srečanje je bilo namenjeno delavnici Empatija, več kot le besede, v okviru katere smo se poglobili v različne perspektive, ki se lahko pojavljajo v vsakdanjih odnosih. Z delavnico Nenehno na trnih smo se nato posvetili anksioznosti ter različnim varovalnim dejavnikom in dejavnikom tveganja, na naslednjem srečanju pa je bilo govora o spletni varnosti v okviru delavnice (Ne)varno na netu. Tema četrte delavnice, Telo kot sredstvo sporočanja, je bila samopoškodovalno vedenje, medtem ko je bilo zadnje srečanje namenjeno socialnim omrežjem in njihovi vlogi pri doživljanju samega sebe v sklopu delavnice Online (samo)podoba

PUM-O+ je program neformalnega izobraževanja, ki mladim brezposelnim iskalcem zaposlitve, ki nimajo končane izobrazbe, pomaga, da si pridobijo veščine in motivacijo za lažjo pot do zaposlitve ali dokončanje izobraževanja. S tem se poveča njihova splošna izobraženost, formira njihova poklicna identiteta in okrepi socialno-kulturno delovanje. Program daje mladim novo priložnost, da se opolnomočijo s potrebnimi znanji in kompetencami za prehod na trg dela.

Andragoškemu zavodu Maribor in ekipi programa PUM-O+ se zahvaljujemo za sodelovanje!

 


Za več informacij o preventivnih vsebinah si oglejte ponudbo ali pošljite povpraševanje.